Leczenie światłem

Światłolecznictwo

Co to jest Sollux?

Sollux to nowoczesny zabieg, który wykonywany jest z wykorzystaniem promieniowania podczerwonego (IR). W  wyniku nagrzania tkanki dochodzi do wydzielenia się acetylocholiny i histaminy dzięki czemu dochodzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych, zwiększenia przepływu krwi zaopatrzonej w tlen i odżywienia tkanek. Jego dobroczynne działanie korzystnie wpływa na organizm, łagodząc dolegliwości bólowe, stany zapalne, czy pomagając szybciej goić się ranom. Sollux ma sens                 w przypadku uszkodzeń aparatu mięśniowo- więzadłowego, a nie kostno- stawowego.

Pojedynczy zabieg naświetlania trwa zazwyczaj do 30 minut – jest często przygotowaniem do dalszej terapii – masażu, jonoterapii bądź ćwiczeń ruchowych. Wykonuje się go, kierując lampę Sollux na konkretną partię ciała – promiennik jest, w zależności od miejsca zabiegu – umieszczany w odległości między 50 a 100 cm od pacjenta.

W nowoczesnych lampach Sollux stosuje się dwa rodzaje filtrów – dający światło czerwone (efekt przeciwzapalny, przekrwienny) oraz niebieskie (efekt przeciwbólowy).

korzyści

Korzyści dla organizmu:

Promieniowanie podczerwone głęboko wnika pod tkankę skórną, przynosząc wiele korzyści dla organizmu:

 • przyjemnie, delikatnie rozgrzewa, relaksując ciało a, jednocześnie wnikając głęboko pod skórę,
 • naczynia krwionośne rozszerzają się, a szybciej płynąca krew poprawia metabolizm oraz wymianę substancji odżywczych czy też detoks organizmu,
 • obniża napięcie mięśniowe,
 • działa przeciwbólowo oraz przeciwzapalnie,
 • pobudza receptory cieplne skóry.

Wskazania

Zakres działania naświetlania Sollux jest bardzo szeroki. Do najważniejszych wskazań do tego zabiegu należą:

 • bóle różnego rodzaju – przede wszystkim nerwobóle, bóle stawowo-mięśniowe,
 • przewlekłe oraz podostre stany zapalne stawów i tkanek okołostawowych,
 • blizny i trudno gojące się rany po zapaleniu bakteryjnym skóry,
 • stany po urazach narządów,
 • przeczulice,
 • odczyny skóry po przedawkowaniu  promieniami Rentgena lub ultrafioletowymi,
 • przygotowawczo – przed masażami oraz zabiegami jonoforezy.

  Przeciwwskazania

  Zabiegi z wykorzystaniem lampy Sollux są odradzane w przypadku schorzeń takich, jak:

  • skłonność do krwawień,
  • ostry stan zapalny skóry i tkanek miękkich,
  • żylaki,
  • gorączka,
  • niewydolność krążenia,
  • stan wyniszczenia organizmu,
  • czynna gruźlica płuc.

  Bon  & Karta

  Bon Upominkowy

  Pomysł na ciekawy prezent

  Zakup trafionego prezentu to bardzo trudne zadanie.              Co kupić? Kolejne perfumy, krawat? Tutaj z pomocą przychodzi idealny pomysł - BON UPOMINKOWY na zabiegi rehabilitacyjne lub masaże relaksacyjne. Dzisiaj większość z nas boryka się      z jakąś dysfunkcją narządu ruchu bądź mięśniowego lub też - zabiegani pracą, obowiązkami - potrzebujemy chwili relaksu      i odprężenia w formie masażu relaksacyjnego. Polecam zakup BONU UPOMINKOWEGO na wybraną kwotę.

  Czytaj więcej

  Karta Stałego Klienta

  50% zniżki na 10-ty zabieg

  Pacjent, który dokona zakupu w Gabinecie Rehabilitacyjnym za łączną kwotę 500 zł może zostać posiadaczem Karty Stałego Klienta. Karta uprawnia do 50% rabatu na 10-ty zabieg niezależnie od rodzaju zabiegu jaki pacjent wybierze.

  Czytaj więcej

  Opinie

  Co mówią o nas inni
  stars

  Bardzo dobry fachowiec, miła, sympatyczna, komunikatywna. Widać, że ma ogromną wiedzę i doświadczenie. Trafiłam do Gabinetu Pani Ani z dużą wadą postawy u mojego syna. Nikt nie chciał podjąć się jego rehabilitacji. Po ponad roku wspólnej pracy nastąpiła kolosalna poprawa, za co Pani Ani serdecznie dziękuję i polecam.

  "Pani Ania to bardzo dobry fizjoterapeuta z miłym podejściem do pacjenta. Kobieta z wielkim zaangażowaniem. Zanim trafiłam do Pani Ani odwiedziłam 2 inne gabinety rehabilitacyjne i nie uzyskałam pomocy. Pani Ania szybko zdiagnozowała mój problem i dzięki zastosowanej terapii szybko zapomniałam o problemie."  POLECAM

  Czułam się przemęczona, spięta po długotrwałych problemach w pracy. Udałam się do gabinetu Pani Ani na masaż relaksacyjny. Było to rok temu. Teraz czuję się świetnie, ale jestem stałą pacjentką gabinetu Pani Ani. Dzisiaj nie wyobrażam sobie miesiąca bez tego świetnego masażu. Polecam Państwu 🙂

  "Rzetelnie zdiagnozowała źródło pochodzenia bólu w moim kręgosłupie. Serią masaży i zabiegów terapii manualnej postawiła mnie na nogi. Fizjoterapeutka z ogromną wiedzą i empatią. Serdecznie polecam!!!

  Zapraszam

  Podaruj sobie relaksujący masaż

  Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej

  Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

  Zamknij