Walka z OSTROGĄ PIĘTOWĄ, ŁOKCIEM TENISISTY I GOLFISTY

Fala uderzeniowa

Idealny sposób na zwalczanie ostrogi piętowej, łokcia tenisisty i golfisty.

 Z uwagi na udowodnione działanie biologiczne fala uderzeniowa jest stosowana przy leczeniu dużej ilości schorzeń w  medycynie. Jest to nowoczesny, skuteczny aparat do zwalczania przewlekłego bólu związanego z układem mięśniowo-szkieletowym. Przynosi szybką ulgę w bólu i przywracaniu sprawności ruchowej.                 W ostatnich latach zauważa się coraz większe zainteresowanie tym czynnikiem fizykalnym, nie tylko w  fizjoterapii, lecz także w kosmetologii, gdzie obszarem zastosowania jest terapia cellulitu, który jest przede wszystkim defektem kosmetycznym. Jest to rewolucyjne rozwiązanie do bezinwazyjnego ujędrniania skóry czyli  skuteczna redukcji cellulitu, zmniejszenia widoczności blizn i rozstępów. Leczenie cellulitu w większości opiera się na działaniu stymulującym metabolizm komórkowy oraz zwiększającym mikrokrążenie.

Fala uderzeniowa dociera do ogniska bólowego stopniowo je wygaszając. Pozytywne efekty związane z redukcją bólu lub całkowitym jego ustąpieniem odczuwalne są już po pierwszym lub drugim zabiegu. Krótki czas zabiegu 5-10 minut, odległość między zabiegami 3-5 dniowa przemawiają na korzyść fali uderzeniowej na tle innych zabiegów fizjoterapeutycznych.

Zabieg

Jak wygląda zabieg falą uderzeniową?

Do wykonania zabiegu wykorzystuje się aparaty, które wytwarzają falę uderzeniową. Fala generowana jest przez aparat na zewnątrz ludzkiego ciała. Głowica aparatu musi być bardzo dokładnie przyłożona – w miejscu o największej bolesności odczuwanej przez pacjenta. Bywa jednak tak, że miejsce dla głowicy ustala się dopiero na podstawie dodatkowych badań, na przykład USG.

Zabieg trwa zwykle od 5 do 10 minut. Czas trwania zabiegu zależy od rodzaju schorzenia i jest indywidulanie dobierany. Należy również dobrać rodzaj stosowanych fal, częstotliwość impulsów oraz głębokość penetracji fal. Zwykle stosuje się 3-5 zabiegów raz lub dwa razy w tygodniu, ale czasem należy wykonać dłuższy cykl – nawet do 10 powtórzeń.

Zabieg może wywoływać niewielki ból, ale nie wymaga znieczulenia w trakcie terapii. Większość pacjentów bardzo dobrze znosi zabiegi falami uderzeniowymi.

Wskazania

Zabiegi falą uderzeniową wykonywane są najczęściej z powodu zmian pourazowych i zwyrodnieniowych mięśni, ścięgien, więzadeł i stawów. Ból jest jednym z objawów tych schorzeń. Wskazaniami do leczenia falą uderzeniową są między innymi:

 • ostroga piętowa,
 • dolegliwości bólowe stawu łokciowego: łokieć golfisty i łokieć tenisisty,
 • ból ścięgna Achillesa,
 • zapalenie ścięgna rzepki – kolano skoczka,
 • bóle kręgosłupa szyjnego,
 • dolegliwości bólowe stawu barkowego, w tym wapniejące zmiany ścięgien,
 • zmiany zwyrodnieniowe drobnych stawów rąk,
 • stany pourazowe, ale dopiero po wchłonięciu się krwiaka,
 • trudno gojące się złamania.

Przeciwwskazania

Zabieg falą uderzeniowa jest bardzo bezpieczny i nieinwazyjny. Istnieją jednak przeciwwskazania do tej metody leczenia. Najważniejsze to:

 • ciąża,
 • choroba nowotworowa w miejscu stosowania zabiegu,
 • zaburzenia krzepliwości krwi lub stosowanie leków przeciwkrzepliwych,
 • rozrusznik serca,
 • ostre stany zapalne – nie należy stosować terapii w tym miejscu.

Bon  & Karta

Bon Upominkowy

Pomysł na ciekawy prezent

Zakup trafionego prezentu to bardzo trudne zadanie.              Co kupić? Kolejne perfumy, krawat? Tutaj z pomocą przychodzi idealny pomysł - BON UPOMINKOWY na zabiegi rehabilitacyjne lub masaże relaksacyjne. Dzisiaj większość z nas boryka się      z jakąś dysfunkcją narządu ruchu bądź mięśniowego lub też - zabiegani pracą, obowiązkami - potrzebujemy chwili relaksu      i odprężenia w formie masażu relaksacyjnego. Polecam zakup BONU UPOMINKOWEGO na wybraną kwotę.

Czytaj więcej

Karta Stałego Klienta

50% zniżki na 10-ty zabieg

Pacjent, który dokona zakupu w Gabinecie Rehabilitacyjnym za łączną kwotę 500 zł może zostać posiadaczem Karty Stałego Klienta. Karta uprawnia do 50% rabatu na 10-ty zabieg niezależnie od rodzaju zabiegu jaki pacjent wybierze.

Czytaj więcej

Opinie

Co mówią o nas inni
stars

Bardzo dobry fachowiec, miła, sympatyczna, komunikatywna. Widać, że ma ogromną wiedzę i doświadczenie. Trafiłam do Gabinetu Pani Ani z dużą wadą postawy u mojego syna. Nikt nie chciał podjąć się jego rehabilitacji. Po ponad roku wspólnej pracy nastąpiła kolosalna poprawa, za co Pani Ani serdecznie dziękuję i polecam.

"Pani Ania to bardzo dobry fizjoterapeuta z miłym podejściem do pacjenta. Kobieta z wielkim zaangażowaniem. Zanim trafiłam do Pani Ani odwiedziłam 2 inne gabinety rehabilitacyjne i nie uzyskałam pomocy. Pani Ania szybko zdiagnozowała mój problem i dzięki zastosowanej terapii szybko zapomniałam o problemie."  POLECAM

Czułam się przemęczona, spięta po długotrwałych problemach w pracy. Udałam się do gabinetu Pani Ani na masaż relaksacyjny. Było to rok temu. Teraz czuję się świetnie, ale jestem stałą pacjentką gabinetu Pani Ani. Dzisiaj nie wyobrażam sobie miesiąca bez tego świetnego masażu. Polecam Państwu 🙂

"Rzetelnie zdiagnozowała źródło pochodzenia bólu w moim kręgosłupie. Serią masaży i zabiegów terapii manualnej postawiła mnie na nogi. Fizjoterapeutka z ogromną wiedzą i empatią. Serdecznie polecam!!!

Zapraszam

Podaruj sobie relaksujący masaż

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij