Leczenie zimnem

Krioterapia

Krioterapia – jak działa?

Krioterapia to leczenie, które wykorzystuje naturalne reakcje obronne organizmu na działanie bardzo niskich temperatur. Dzięki temu możliwe jest przywrócenie równowagi w funkcjonowaniu całego ciała.

W pierwszym etapie dochodzi do nagłego zwężenia naczyń krwionośnych, w efekcie czego dochodzi do chwilowego spowolnienia przepływu krwi. Następnie naczynia krwionośne ulegają znacznemu rozszerzeniu i w ten sposób organizm zaczyna się bronić.

Krioterapia oddziałuje na układ odpornościowy i hormonalny. Powoduje wzmożone wydzielanie endorfin – hormonów, które działają przeciwzapalnie                              i przeciwbólowo. Ponadto zmniejsza się napięcie mięśni.

Różnice

Krioterapia ogólna      a miejscowa

Krioterapia zalecana jest w przypadku osób zmagających się z przewlekłymi bólami, obrzękami oraz stanem zapalnym. Występuje w formie ogólnej lub miejscowej. Krioterapia ogólna sprowadza się do poddania  całego ciała w tzw. kriokomorze działaniu niskiej temperatury, która sięga nawet -150 stopni Celsjusza, ale trwa to zaledwie kilka minut. Ten rodzaj krioterapii stosuje się głównie w ośrodkach leczniczych np. sanatoriach.

Zupełnie inny charakter wykazuje krioterapia miejscowa. Podczas zabiegu dochodzi do ochłodzenia chorego miejsca przy użyciu aparatu,  gdzie temperatura sięga  od -60 do -100 stopni Celsjusza.  Na krioterapię miejscową kierowani są pacjenci, którzy borykają się ze stanami pourazowymi, bólami kręgosłupa czy zapalenie ścięgien. Wskazaniem do przeprowadzenie krioterapii może być także przewlekła choroba stawów i chrząstek stawowych, rwa kulszowa, obrzęk limfatyczny oraz profilaktyka przeciwodleżynowa. Ten rodzaj krioterapii wykonywany jest w gabinetach rehabilitacyjnych takich jak mój.

Krioterapia miejscowa – jak przebiega?

Pacjent, który zostanie poddany temu zabiegowi musi się odpowiednio przygotować, tzn. dokładnie umyć a następnie osuszyć skórę w miejscu, które będzie poddane działaniu zabiegu. Do przeprowadzenia krioterapii miejscowej stosuje się specjalne urządzenie zakończone dyszą. Za jego pomocą fizjoterapeuta wykonuje okrężne ruchy nad miejscem poddanym zabiegowi. Taki zabieg trwa zazwyczaj od kilku do klilkudziesięciu minut. Dla uzyskania odpowiednich rezultatów zaleca się zastosowanie serii zabiegów.

Leczenie zimnem ma obniżyć temperaturę głębiej położonych tkanek i zmniejszenie średnicy naczyń krwionośnych umieszczonych w naskórku. Efektem jest zniwelowanie dolegliwości bólowych.

Bon  & Karta

Bon Upominkowy

Pomysł na ciekawy prezent

Zakup trafionego prezentu to bardzo trudne zadanie.              Co kupić? Kolejne perfumy, krawat? Tutaj z pomocą przychodzi idealny pomysł - BON UPOMINKOWY na zabiegi rehabilitacyjne lub masaże relaksacyjne. Dzisiaj większość z nas boryka się      z jakąś dysfunkcją narządu ruchu bądź mięśniowego lub też - zabiegani pracą, obowiązkami - potrzebujemy chwili relaksu      i odprężenia w formie masażu relaksacyjnego. Polecam zakup BONU UPOMINKOWEGO na wybraną kwotę.

Czytaj więcej

Karta Stałego Klienta

50% zniżki na 10-ty zabieg

Pacjent, który dokona zakupu w Gabinecie Rehabilitacyjnym za łączną kwotę 500 zł może zostać posiadaczem Karty Stałego Klienta. Karta uprawnia do 50% rabatu na 10-ty zabieg niezależnie od rodzaju zabiegu jaki pacjent wybierze.

Czytaj więcej

Opinie

Co mówią o nas inni
stars

Bardzo dobry fachowiec, miła, sympatyczna, komunikatywna. Widać, że ma ogromną wiedzę i doświadczenie. Trafiłam do Gabinetu Pani Ani z dużą wadą postawy u mojego syna. Nikt nie chciał podjąć się jego rehabilitacji. Po ponad roku wspólnej pracy nastąpiła kolosalna poprawa, za co Pani Ani serdecznie dziękuję i polecam.

"Pani Ania to bardzo dobry fizjoterapeuta z miłym podejściem do pacjenta. Kobieta z wielkim zaangażowaniem. Zanim trafiłam do Pani Ani odwiedziłam 2 inne gabinety rehabilitacyjne i nie uzyskałam pomocy. Pani Ania szybko zdiagnozowała mój problem i dzięki zastosowanej terapii szybko zapomniałam o problemie."  POLECAM

Czułam się przemęczona, spięta po długotrwałych problemach w pracy. Udałam się do gabinetu Pani Ani na masaż relaksacyjny. Było to rok temu. Teraz czuję się świetnie, ale jestem stałą pacjentką gabinetu Pani Ani. Dzisiaj nie wyobrażam sobie miesiąca bez tego świetnego masażu. Polecam Państwu 🙂

"Rzetelnie zdiagnozowała źródło pochodzenia bólu w moim kręgosłupie. Serią masaży i zabiegów terapii manualnej postawiła mnie na nogi. Fizjoterapeutka z ogromną wiedzą i empatią. Serdecznie polecam!!!

Zapraszam

Podaruj sobie relaksujący masaż

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij